Viktor Filiposki

Viktor Filiposki

@_viXa_

Followers345
Following439

Engineering... Arsenal... 3D Modeling... Sports... FIFA... Bicycle All The Way...

Prilep, Macedonia
Joined on December 08, 2009

Statistics

We looked inside some of the tweets by @_viXa_ and here's what we found interesting.

Inside 100 Tweets

Time between tweets:
7 days
Average replies
275
Average retweets
7566
Average likes
22955
Tweets with photos
10 / 100
Tweets with videos
15 / 100
Tweets with links
0 / 100

Recommended

Check out our new cool site: http://www.tumgir.com

Last Seen Profiles

@Guiller15440449@Guiller15440449
@Christo05480766@Christo05480766
@bernadetta_w@bernadetta_w
@KingJamesking3@KingJamesking3
@Redskins283321@Redskins283321
@Sheikizado@Sheikizado
@kvadrattextiles@kvadrattextiles
@9oSBotXiSGAYorm@9oSBotXiSGAYorm
@SNH48s@SNH48s
@EstrellaLiria@EstrellaLiria
@spooner_web@spooner_web
@cagritoo@cagritoo
@AliKolbai2@AliKolbai2
@BeefyBadby@BeefyBadby
@happytreemateo@happytreemateo
@Ms_PeggySue@Ms_PeggySue
Britain leaving the EU

Britain leaving the EU

989
26K
64K
Абе активни ли се другиве од К-15 или

Абе активни ли се другиве од К-15 или

Pametni Slovenci ne kukaju na Titov socijalizam; zadržali iz njega ono što je bilo dobro, nadogradili sistem evropskim vrednostima, uredno neguju antifašizam, ne daju crkvi da se meša u državne poslove.. Malo li je? E zato i jesu 50 godina ispred svih ostalih u regionu.

58
199
1K

If I do a job in 30 minutes it’s because I spent 10 years learning how to do that in 30 minutes. You owe me for the years, not the minutes.

533
43K
139K

И коа споредувате оваа влада со претходна или таа пред тоа - нема споредба. Значи овој циркус од неспособен кадар не се десил и нема да се деси. Ова е дното. Под ова не можеме да паднеме.

7
18
65
идеме весело... за сите мајстори на тајмлајн.

идеме весело... за сите мајстори на тајмлајн.

15
66
233

Ги крстите децата Јон, Итан,Каља и плус не ги вакцинирате. Ако не го вакцинирате мора да бидат Трајче, Стојан, Живко за да траат, стојат, живеат... П,С мајка ми е крстена Стојна затоа што пред неа умреле 4 деца од болести кои сега практично се искоренети благодарение на вакцините

17
73
490

Во Новата 2019 посакувам да ми се вратат две (2) минути од животот што ги потрошив на видеото со Марјан Стојаноски и папагалот во Фчерашни, или барем да добијам селективна амнезија :(

5
22
132

here it is - a thread of the funniest 2018 moments on British television, enjoy x

1K
42K
101K

Само бабите знаат да ти мушнат у раката свиткана иљадарка онака дилерски.

7
182
604

кој е тој психопат што му текнало ова да ни го продава како the most wonderful time of the year

8
23
115
Баталете Нинџа, вака еднаш да исклучам и ништо не сакам повеќе од животот.

Баталете Нинџа, вака еднаш да исклучам и ништо не сакам повеќе од животот.

36
85
274

добро, колку треба да си неспособен и арогантен за на народ кој те гласал пошто му се гадело од вмровски фори сеа да го владееш со вмровски фори?

5
25
111
По јак наслов не сум прочитал 
#mizar

По јак наслов не сум прочитал #mizar

14
119
295

Моментално GDP-то на Шутка е поголемо од тоа на Токио.

7
144
379

Ти должат пари и кур ги боли. Си одат по кафани, одмори, си купуваат облека. Што луѓе сте?

13
41
205

Инспекција за бабичката што продава бадеми на картонски кутии спроти буњаковец... инспектори и ги буткаат бадемите на улица, таа ги собира еден по еден... пожална глетка не постои, Македонијо, самораспушти се.

29
315
682
Elon Musk
4 months ago

Quoted @NewsHour

"We're not saying that climate change is literally causing the events to occur. What we can conclude, with a great deal of confidence now, is that climate change is making these events more extreme," @MichaelEMann says of events like droughts, heatwaves and fires taking place now

"We're not saying that climate change is literally causing the events to occur. What we can conclude, with a great deal of confidence now, is that climate change is making these events more extreme," @MichaelEMann says of events like droughts, heatwaves and fires taking place now

We know we’ll run out of dead dinosaurs to mine for fuel & have to use sustainable energy eventually, so why not go renewable now & avoid increasing risk of climate catastrophe? Betting that science is wrong & oil companies are right is the dumbest experiment in history by far …

3K
39K
150K
Kobayagi
4 months ago

треба да лежи само за увозот на стари коли.

1
5
13

Суштината на партиското дејствување кај нас одамна се сведе на обезбедување работа, фотеља, пари, моќ за себе. Нема платформа, идеја за развој на државата. Затоа толку добро и лесно врхушките се договараат меѓу себе. Имаат исти цели.

8
108
393
Next Page