Отож, наступного тижня варто очікувати бенефіс непизженого та Брензовича. З'явилася остаточна порівняльна таблиця законопроекту 5670-д (про мову) - https://t.co/ENEeLH5ddh

Replies
 • Як і передбачалося, практично всі правки Шуфрича і Брензовича були відхилені, втім до другого читання з'явилося кілька змін: 1) Додали статтю про статус української жестової мови 2) Додали статтю про державну програму сприяння вивчення української мови.

  1
  9
  10
 • 3)У статті про отримання громадянства додано можливість його отримання без знання української мови "особам, які мають визначні заслуги перед Україною, втч. іноземцям у ЗСУ. Щоправда, вони зобов'язані вивчити мову за рік.

  1
  10
  6
 • На щастя, пропозицію БПП викинути "українську мову, як мову громадянства України" не підтримали. 4) Розширили коло осіб, які зобов'язані володіти державною мовою (ФДМ, АМКУ, ДКТР, НАБУ, ін.). Прибрали із переліку працівників патронатних служб.

  1
  2
  5
 • 5) Додали статтю щодо рівнів володіння українською мовою (уточнили). 6) Зробили реверанс Чубарову, щодо публікації актів АРК додатково мовою киримли. 7) Виключили пункт, що мовою правничої допомоги є державна мова 8) Додали пункт про перекладача у спілкуванні правоохоронців

  1
  4
  5
 • 9) Додали норму про використання української жестової мови в передвибочій агітації. 10) Додали норму про передвиборчу агітацію мовами меншин і корінних народів. 11) Додали статтю про застосування української мови у сфері трудових відносин.

  1
  3
  6
 • 12) Сфера освіти. Додали можливість повноцінного навчання мовами корінних народів(для нацменшин залишили лише дошкільну і початкову). 13) Прибрали необхідність обов'язкового написання дисертацій українською мовою (тепер українською і англійською).Це ж стосується і наукових видань

  2
  6
  5
 • 14) В мові науки майже усюди тепер варіант "державною або англійською" 15) У мові культури зробили послаблення для заходів організованих нацменшинами. 16) І так, суперечливу норму про театри залишили 17) Додали можливість друкувати на афішах і квитках написи мовами нацменшин.

  2
  4
  4
 • 18) У кінематографії зроблено ще одну поступку киримли, а також зменшено % іноземної мови у фільмах до 10 (з 15) 19) Зроблено вийняток для певного виду документальних фільмів і фільмів на фестивалях.

  1
  4
  3
 • 20) Мова ТРО. Прийнято такий розподіл - 90/80/75(30) - загальнонаціональні/місцеві/телерадіоорганізації киримли 21) Додано пункт про використання жестової мови в ефірі. 22) У сфері преси зроблено вийняток для мов киримли та ЄС.

  1
  4
  6
 • 23) Доданий пункт про українську мову в мобільних застосунках органів державної влади, місцевого самоврядування та суб'єктів господарювання що надають товари/послуги в Україні. 24) Уточнили повноваження і вимоги до новостворюваних органів.

  1
  3
  5
 • 25) Повністю виключено суперечливу статтю "про мовні експертизи" 26) Мова ЗНО відкладається до 2025 27) Мова культури (і кіновиробництва) відкладається нав 2 роки(було 1) 28) Мова телебачення відкладається на 2 роки(було 6 місяців) 29) Мова ЗМІ відкладається на 30 місяців(було12)

  1
  5
  2
 • 30) Мова інформаційних систем відкладається на 18 місяців (було 12) 31) Мова транспорту відкладається на рік (було 6 місяців) 32) Дія статті 9(особи що зобов'язані володіти державною мовою) не поширюється на осіб, що вже займають відповідні посади (Ах-какой-міністр не постраждає)

  1
  4
  6